Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Laboratorium chemiczne

W naszej szkole rozpoczęła swoje zajęcia grupa laborantów chemicznych, którą tworzą uczniowie klas siódmych. Za nimi dwa zadania, które wykonali na sobotnich zajęciach….tak, oni przychodzą do szkoły w soboty żeby sobie poeksperymentować.

Pierwsze zadanie polegało na sporządzeniu mieszaniny niejednorodnej wody z kredą a następnie trzeba to było rozdzielić. Wykonali to pierszorzędnie, chociaż wykorzystali więcej sączków niż to było w planie :)) sączenie nie jest takie banalne jak się wydaje.

Drugie zadanie laborantów polegało na rozdzieleniu mieszaniny wody z olejem – tu też się działo. Jednak nasi uczniowie, pomimo że mieli zestawy laboratoryjne po raz pierwszy w rękach, poradzili sobie znakomicie. Teraz nie pomylą rozdzielacza z zestawem do sączenia, jak to się zdarzało w poprzednich latach 🙂

Skip to content