Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA W USTECKIEJ JEDYNCE

Po dwóch latach przerwy w naszej szkole w czasie przerw międzylekcyjnych znów można było posłuchać irlandzkiej muzyki i dostrzec tłum uczniów ubrany w zieleń we wszystkich swych odcieniach. Klasa 7a zaprosiła uczniów wszystkich klas na prezentacje o tym święcie. W krótkiej scence przedstawiono historię działalności Św. Patryka na irlandzkiej ziemi, w prezentacji medialnej zostały ukazane tradycje i zwyczaje pielęgnowane na „Zielonej wyspie” dla uczczenia swego patrona. Dużo emocji wzbudziła Paulinka B. śpiewając znany utwór Leonarda Cohena „Alleluja”. Z kolei inna uczennica Łucja K. przybliżyła nam postać legendarnego karła LEPRECHAUNA przebierając się za niego i odczytując zgromadzone na jego temat informacje i ciekawostki.

Wszystkie klasy z niecierpliwością oczekiwały rozstrzygnięcia konkursu na wykonanie kapelusza Leprechauna, którego pomysłodawczynią była nasza szkolna dekoratorka pani Agnieszka Babieracka. Pomysłowość uczniów nie zna granic, była to miła rywalizacja między klasami na polu kreatywności i wyobraźni naszych uczniów. Wszystkie kapelusze były piękne i starannie wykonane, dlatego też po zakończeniu konkursu zostały one wyeksponowane na regałach w korytarzu szkolnym. Najlepsze prace zostały nagrodzone dyplomami dla zwycięskich klas i słodkościami.

Po konkurencji artystycznej odbył się także quiz wiedzy o Irlandii i wspomnianym święcie. Przedstawiciele wszystkich klas sprawdzili swą wiedzę odpowiadając na pytania przygotowane przez siódmoklasistów.

Nie zapomniano również o wszystkich uczniach , którzy noszą imię PATRYK, otrzymali oni jak przystało na ten dzień miętowe czekolady.

Na koniec spotkania wszyscy odśpiewali kultową irlandzką piosenkę „Molly Malone” .

Skip to content