Światowy Dzień Rzucania Palenia

O tym, że papierosy szkodzą, wiedzą chyba wszyscy, pomimo tego wciąż wiele osób wpada w sidła uzależnienia i staje się czynnym palaczem. Na przełomie października i listopada w naszej szkole przeprowadzone zostały lekcje profilaktyczne, których celem było uświadomienie uczniom klas IV-V, jak bardzo zgubnym nałogiem jest palenie. Wspólnie staraliśmy się wskazać negatywne skutki palenia, poznaliśmy skład dymu tytoniowego, liczyliśmy uśrednione koszty, jakie ponosi palacz w tygodniu, miesiącu i w ciągu roku.

Uczniowie klas IV-V wzięli udział w konkursie szkolnym pt. „Nikotyna – legalny narkotyk”. Wyróżnienia i oceny celujące z plastyki za swoje prace otrzymały:

• Hanna Kierzkowska kl. IVMS
  • Alicja Zawierowska kl. IVMS
  • Liliana Smołuch kl. IVMS
  • Julia Gębarowska kl. IVA
  • Klaudia Dzedzej kl. IVMS
  • Alicja Grabowska kl. IVMS

Wyróżnione prace można obejrzeć na dolnym korytarzu, pozostałe zostały wyeksponowane na górze. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!