„Mistrzowie kodowania” Europejski Tydzień Kodowania

Europejski Tydzień Kodowania to inicjatywa, w ramach której rozwijamy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią. Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie młodzieży sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu, rozwiewanie wątpliwości i mitów otaczających te umiejętności.

Programowanie pozwala rozwijać kompetencje takie jak myślenie obliczeniowe, rozwiązywanie problemów, kreatywność oraz pracę zespołową, które zdecydowanie przydadzą się każdemu.

Nasi uczniowie klas od IV-VIII podczas lekcji informatyki z wielkim zaangażowaniem zgłębiali tajniki programowania, tworzyli własne projekty oraz gry. Rywalizowali na szczeblu klasowym kto pierwszy zaprogramuje i rozwiąże zagadki przechodząc kolejne poziomy. Najlepsi otrzymali pamiątkowe dyplomy. A szkoła certyfikat.