Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Pasowanie na ucznia usteckiej Jedynki

22 października społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Ustce powiększyła się o nowych uczniów. W tym dniu odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów. To ważne wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz imprez naszej szkoły. Wśród zaproszonych na uroczystość gości powitano panią dyrektor Bogumiłę Lenard, panią wicedyrektor Dorotę Dragan, wychowawców oraz rodziców, którzy z dumą obserwowali swoje pociechy.

Punktem kulminacyjnym uroczystości było ślubowanie oraz pasowanie na ucznia usteckiej „Jedynki”. Ceremoniału dokonała symbolicznym ołówkiem pani dyrektor. Od tej chwili dzieci z klas pierwszych stały się pełnoprawnymi członkami społeczności naszej szkoły.

Wychowawczynie klas pierwszych – pani Aurelia Majchrzak i pani Emilia Kaczmarek wręczyły uczniom legitymacje szkolne, pamiątkowe dyplomy, a rodzice – słodkie upominki. Po części oficjalnej dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny. Umiliły czas gościom zebranym w auli wierszykami oraz piosenkami o tematyce szkolnej.

Tę wyjątkowo wzruszającą uroczystość poprowadziła pani Ewelina Pietrzyk. O stronę muzyczną zadbał pan Janusz Werra. Autorką przepięknej prezentacji multimedialnej była pani Małgorzata Bratasz, a niezwykłej dekoracji pani Agnieszka Babieracka.

Wszystkich pierwszoklasistów witamy w naszych szeregach, życząc im samych szóstek!

Skip to content