Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Dzień Papieski w naszej szkole

29.10.2021 społeczność naszej szkoły uczestniczyła w apelu z okazji XXI Dnia Papieskiego „Nie lękajcie się”.

Wszyscy się czegoś boimy. Pandemia koronawirusa sprawiła, że lękamy się o zdrowie i życie naszych bliskich. Słowa, które wypowiedział papież „ Nie lękajcie się”, są nam bardzo potrzebne.

Razem z aktorami – uczniami klas VII i VIII oraz absolwentami naszej szkoły, przeszliśmy drogę ku odwadze.

Aby umieć radzić sobie ze strachem, spotkaliśmy się z postaciami biblijnymi: Hagar, Mojżeszem, Jonaszem, Esterą, Maryją i Józefem. Każdy z nich miał powody, by się bać, ale w swoim życiu zawierzyli Miłości, dzięki której pokonali wszelki strach, lęk i obawy.

Absolwenci naszej szkoły zachęcili nas do działania, przypomnieli nauczanie papieża do młodzieży.

Usłyszeliśmy też piękne piosenki w wykonaniu Pauliny, Kariny i Ani oraz s. Dominiki i p. Kariny. Wiersze Karola Wojtyły recytowali Ola i Igor. Uczniowie z klasy II i uczennice z Va zatańczyli do pieśni z Lednicy „Nie lękajcie się”.

Występ był wzbogacony prezentacją przygotowaną przez s. Dominikę o Janie Pawle II oraz piękną dekoracją, wykonaną przez p. Agnieszkę, która przypominała, że nasze życie jest jak okręt na morzu – warto mieć dobry kierunek i podążać ku światłu.

Skip to content