Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Lekcja trochę inaczej, czyli spotkanie na Zoom z uczniami z Irlandii

15 października nasi uczniowie z klas 2b, 7c, 8 a,b i s wzięli udział w niecodziennej lekcji łącząc się przez platformę ZOOM z uczniami ze szkoły partnerskiej z Irlandii w Kinvara. Na spotkaniu obecni byli również uczniowie z Islandii.

Nauczyciele i uczniowie ze szkoły w Kinvara opowiadali o lokalnych produktach spożywczych. Dzieci prezentowały dania przygotowane przez nich i ich rodziców. Podczas spotkania łączyliśmy się również z nauczycielką, która będąc na lokalnym festynie prezentowała stragany z lokalnymi wyrobami. Lekcja odbyła się oczywiście w języku angielskim. Takie spotkania to doskonały sposób na rozwój umiejętności językowych, ale również okazja do poznania kultury i tradycji innych państw. To jedna z zalet udziału w programach europejskich Erasmus+.

Skip to content