Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Dzień Edukacji Narodowej

Najpiękniejsze święto w naszej szkole obchodziliśmy, jak co roku, 14 października. W tym dniu dyrekcja, nauczyciele, pracownicy administracji oraz rodzice i przedstawiciele trójek klasowych zostali zaproszeni przez uczniów klasy 8A pani Elżbiety Moralewicz do niezwykłego miejsca – Niebiańskiej Szkoły.

W przepięknej scenerii autorstwa pani Agnieszki Babierackiej i Stefanii Salachny zebranych w auli gości powitał Ojciec Dyrektor, Boska Aniela i Nadobna Lukrecja. Wraz z innymi mieszkańcami szkoły w przestworzach, a nawet piekielnych czeluści, poszukiwali oni kandydatów do klasy pierwszej o profilu nauczycielskim. Nie mogły to być jednak osoby pospolite, lecz najlepsi z najlepszych. Przecież, jak słusznie zauważyła Boska Aniela, przyszłych nauczycieli powinna cechować anielska cierpliwość, nieziemska wyrozumiałość i diabelski upór w przekazywaniu dzieciom wiedzy.

Na szczęście, w finale, udało się Świetlistemu zebrać grono pedagogiczne, które potrafi swoim uczniom dodawać skrzydeł. To prawdziwe anioły, a one są przecież wśród nas… Wystarczy się tylko dobrze rozejrzeć…

Tę niezwykłą uroczystość uświetnił niebiański śpiew Pauliny Bąbelek oraz zespołu „Prymka” przygotowany przez państwa Karinę i Janusza Werrów.
Szkoda, że kolejny Dzień Edukacji Narodowej czeka nas dopiero za rok.

Skip to content