Dzień Języków Obcych

Dnia 26 września obchodzony jest Dzień Języków Obcych w związku z tym w klasie 3a odbyliśmy lekcję języka ukraińskiego przez wzgląd na 2 uczennice z Ukrainy.

Polina i Karina, które na co dzień borykają się z trudnościami w nauce języka polskiego i języka angielskiego z wielkim zaangażowaniem nauczały swych kolegów i koleżanki alfabetu ukraińskiego.

Uczniowie polscy mogli dostrzec różnice w alfabecie polskim, angielskim i ukraińskim.

Polina przygotowała dla każdej pary uczniów odręcznie napisany alfabet ukraiński i dzięki temu każdy z uczniów mógł napisać swoje imię w języku innym niż ojczysty. Dzieci z entuzjazmem podeszły do tego zadania a Polina i Karina biegały po klasie aby każdemu z osobna sprawdzić poprawny zapis imienia. Powstała nam cała galeria imion. Oprócz tego dziewczynki nauczyły klasę pozdrowień oraz liczebników 1-10 po ukraińsku.
Była to ciekawa lekcja z ładunkiem językowym i zwróciła uwagę uczniów na różnice nie tylko językowe ale i kulturowe.

Dorota Grześ