Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Wolontariusze na Eko Spływie

W niedzielę, 19 września, odbyła się III edycja Eko Spływu rzeką Słupią zorganizowana przez Stowarzyszenie „Alpha Team”.  Celem tej coraz bardziej popularnej w naszym środowisku akcji było oczyszczenie rzeki oraz promocja jej walorów przyrodniczych. Uczestnikiem przedsięwzięcia mógł zostać każdy, bez względu na wiek. Do wyboru przygotowano trzy trasy: pieszą, kajakową i podwodną, bo przecież śmieci można było zebrać w różnych miejscach.

Jak co roku Eko Spływ zgromadził wielu amatorów aktywnej formy spędzania czasu wolnego. Na uczestników czekały medale za udział w akcji, gry i zabawy na świeżym powietrzu, loterie z nagrodami, pokazy sprzętu nurkowego oraz ratowniczo-gaśniczego.

Organizatorom III Eko Spływu pomagali w ramach wolontariatu uczniowie naszych klas ósmych. Dbali oni o sprawne wydawanie pakietów startowych, rozdawali okolicznościowe koszulki, worki na śmieci, służyli pomocą na stoiskach „Decathlon” i „Wody Polskie”, a także przy zabawach dla najmłodszych uczestników imprezy. Postawa ósmoklasistów napawa nas dumą!

Skip to content