Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Jedynka sprząta świat!

Tradycyjnie już, w przedostatni piątek września, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Sprzątanie świata – Polska 2021”. Tegoroczne wielkie sprzątanie odbyło się pod hasłem: „Myślę, więc nie śmiecę”, które jest parafrazą słynnego powiedzenia francuskiego uczonego – Kartezjusza: „Cogito ergo sum”.

Głównym celem akcji przeprowadzonej w naszym kraju już po raz 28 jest rozbudzenie wśród jej uczestników świadomości ekologicznej i odpowiedzialności za środowisko naturalne, a konkretnie zmiana codziennych nawyków dotyczących odpadów.

W tegorocznym sprzątaniu wzięli udział uczniowie wszystkich klas. Przed wyjściem w teren przeprowadzono wśród nich pogadanki na temat bezpieczeństwa oraz głównych celów akcji. Młodsze dzieci sprzątały teren w okolicach szkoły, a klasy starsze zajęły się Laskiem Nadmorskim przy promenadzie.

Z radością stwierdzamy, że z roku na rok śmieci w tych miejscach jest mniej. Niewątpliwy wpływ na tę sytuację ma coraz większa świadomość ekologiczna naszego społeczeństwa.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

Skip to content