Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Rowerowa podróż z Sydney do Szczecina – spotkanie autorskie z Danielem Kocuj

Sydney ze Szczecinem dzieli w linii prostej odległość 16 tysięcy kilometrów. Jednak to tylko liczba, a przebycie tej trasy w rzeczywistości to już prawdziwa przygoda po trzech kontynentach i kilkunastu krajach, a każdy z nich to inne warunki, inni ludzie, inne, ciekawe historie… 

14 września uczniowie klasy VIIc mogli wziąć udział w Bibliotece Miejskiej w Ustce, w niecodziennym spotkaniu z panem Danielem Kocuj, który rowerem pokonał wspomniane pół świata, a następnie barwnie zrelacjonował swój niesamowity wyczyn w książce pt. „Bike’owa podróż. Z Sydney do Szczecina. Część I”. Uczniowie mogli dowiedzieć się od podróżnika jak zbudować schronienie, jak pozyskać jedzenie i picie, jak porozumiewać się z tubylcami, jak utrzymać w pełnej sprawności swój rower, jak wystrzegać się niebezpieczeństw, a także wielu innych ciekawych informacji. Pan Daniel Kocuj w swojej opowieści, a następnie żywiołowej dyskusji z uczniami zabrał nas do innego, wręcz magicznego świata, rozbudził pasje oraz marzenia za co wszystko serdecznie dziękujemy.

Skip to content