Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Dzień Matematyki- podsumowanie.

W poprzednim tygodniu w naszej szkole królowała matematyka.

19.04 obchodziliśmy Dzień Matematyki. Tego dnia nauczyciele matematyki klas IV-VIII przygotowali lekcje na wesoło. Uczniowie rozwiązywali zadania z Matlandii, Powtórkomatu, zagadki zapałczane i logiczne, obrazkowe sudoku oraz łamigłówki liczbowe. Mogli też sprawdzić się ze znajomości tabliczki mnożenia.

Po lekcjach chętni uczniowie klas IV-VIII przystąpili do testu logicznego myślenia. Test składał się z 15 zadań testowych. Przystąpiło do niego 30 uczniów. W każdej grupie wiekowej został wyłoniony zwycięzca. Są to:

  • Igor Szwarc z klasy 4c,
  • Damian Dorochowicz z klasy 5a,
  • Jagoda Podlasiak z klasy 6c,
  • Julia Kordulewska z klasy 7b
  • oraz Victoria Świtka z klasy 8b.

Komisja konkursowa nagrodzi zwycięzców, a każdy z uczestników za dodatkową aktywność dostanie plusy lub ocenę.

Nauczyciele matematyki ogłosili też konkurs na plakat zachęcający do uczenia się matematyki. Wśród uczniów klas III-V pierwsze miejsce zajęła Alicja Zawierowska z klasy 3B, a wśród uczniów klas VI-VIII pierwsze miejsce zajęła Liliana Kapusz z 6a. Wszystkie plakaty dostępne są na stronie szkoły.

22 kwietnia odbył się Kangur Matematyczny. Do konkursu przystąpiło 79 uczniów z klas II-VIII. W kategorii Żaczek wystartowało 18 uczniów, w Maluchu -22, w Beniaminie -21, a w Kadecie -18.

Liczba uczniów startująca w konkursach pokazuje, że w naszej szkole matematyka cieszy się dużym zainteresowaniem. Uczniowie wiedzą, że matematyka przydaje się w życiu, bo jak napisała jedna uczennica:

Ułamki, mnożenie, dzielenie- umieć to wszystko- marzenie,

ale warto jest spróbować to zrozumieć.

Myśleć logicznie bardzo dobrze umieć”.

Skip to content