Dzień Morza Bałtyckiego

22 marca obchodzony jest Dzień Morza Bałtyckiego. Został ustanowiony aby zwrócić uwagę społeczności międzynarodowej na problemy związane z jego ochroną. Z racji położenia Naszej Szkoły nad Bałtykiem jest to dla nas wszystkich niezwykle ważne. Dlatego nie mogło zabraknąć tego dnia  w naszym szkolnym kalendarzu. Co roku chętnie przyłączamy się do akcji, klasy młodsze poznają środowisko przyrodnicze Bałtyku, państwa lezące nad morzem, klasy starsze chętnie też włączają się w akcję sprzątania plaży.

W tym roku klasa 2a miała możliwość uczestniczyć w niezwykłej lekcji, podczas której zostały połączone elementy zajęć przyrodniczych, zajęć języka angielskiego oraz nowoczesne technologie. Uczniowie zapoznali się ze sposobem działania drukarki 3D, poznali organizmy żyjące w Bałtyku, dowiedzieli się o ciekawostkach związanych z morzem nie tylko w języku polskim ale również w języku angielskim. Podczas lekcji mieli możliwość poćwiczyć umiejętności obsługi komputera.

Lekcja była ogromnym zastrzykiem informacji i wspaniałą zabawą 😊  Lekcja zostanie zaprezentowana partnerom szkoły w projekcie Erasmus+  „Seaways, Pathways of International Learning”

Dziękujemy Uczniom oraz Wychowawcom klasy 2A i 2B za wykonanie pięknej dekoracji klasy.