Aktualności

         Systematyczność, pilność i chęć zdobywania wiedzy doprowadziła bardzo dużą grupę uczniów do sukcesu edukacyjnego. Osiągnęli celujące i bardzo dobre oceny oraz wzorowe zachowanie. Są pełni zapału do dalszej nauki i kształtowania swoich charakterów, a nauczyciele i rodzice wspierają ich w tym codziennym trudzie, rozwijają ich zainteresowania, umiejętności i talenty.

Czas wypełniony nauką, ciekawą lekturą, sportem i zabawą w wolnych chwilach dał uczniom osobistą satysfakcję, a nauczycielom motywację do pracy w trosce o rozwój intelektualny podopiecznych. Gratulacje należą się każdemu z osobna. Powodzenia w dalszej nauce! A poniżej prezentujemy wszystkie dotychczasowe sukcesy. Miłej lektury J

KLASYFIKACJA ŚRÓDROCZNA W ROKU SZKOLNYM 2019/2020 KLASY IV-VIII

1. LICZBA UCZNIÓW: 327
2. ŚREDNIA OCEN: 4,5
3. ŚREDNIA FREKWENCJA: 91%
4. LICZBA UCZNIÓW ZE ŚREDNIĄ POWYŻEJ 4,75: 133
5. OCENY Z ZACHOWANIA:

wykres 01 

UCZNIOWIE ZE ŚREDNIĄ 5,5 I WYŻEJ:

1. CUR KACPER (VIII S) – 5,8
2. KARGUL HANNA (VIII A) – 5,8
3. SAWICKI DAWID (V C) – 5,8
4. SKOWRON WIKTORIA (VII S) – 5,8
5. DOROCHOWICZ DAMIAN (IV A) – 5,7
6. KOWALSKA ALICJA (V B) – 5,7
7. ŁEPKOWSKA NATALIA (VIII S) – 5,7
8. SKOROBOHATY ALICJA (V B) – 5,7
9. SKRAJEWSKA NIKOLA (VIII A) – 5,7
10. ZARZYCKI PIOTR (VI C) – 5,7
11. KUBICKA HANNA (V C) – 5,6
12. MAZUR MACIEJ (VIII S) – 5,6
13. ŚWITKA VICTORIA (VII B) – 5,6
14. BĄBELEK PAULINA (V A) – 5,5
15. CHROSTOWSKI NIKODEM (VIII S) – 5,5
16. DUBIELA DAGMARA (VI B) – 5,5
17. ROGALA IGOR (V A) – 5,5
18. ŻAL MICHAŁ (IV A) – 5,5
19. ŻAL WOJCIECH (IV A) – 5,5
20. ŻYŁKA HANNA (VI A) - 5,5

ŚREDNIE OCEN KLAS NA POZIOMACH:

wykres 02 

KLASY Z NAJWYŻSZĄ ŚREDNIĄ:

V A – 4,8
V C – 4,8
IV A – 4,7
V B – 4,7
VIII S – 4,7
VI S – 4,6
V D – 4,5
VI A – 4,5
VII S – 4,5

SUKCESY W KONKURSACH:

v VI Pomorski Festiwal Piosenki Marynistycznej Marina 2019:

- I miejsce w kategorii zespół – „Prymka”
- I miejsce w kategorii solista – K. Gumbis
- Wyróżnienie – P. Bąbelek

XIV Pomorski Bieg Niepodległości - II miejsce – drużyna w składzie A. Stodoła, J. Rojek, A. Nurkowski

Konkurs plastyczny „Rośliny i zwierzęta chronione Słowińskiego Parku Narodowego”
W kategorii klas IV-VI:
I miejsce – O. Nowacka,
III miejsce – M. Szumowska

W kategorii klas VII-VIII:
I miejsce – M. Kowal,
II miejsce – M. Paulus,
III miejsce – U. Wesoła

XV Spotkania z Piosenką Tylko Religijną „Pro laude Tua”
W kategorii soliści:
II miejsce – P. Bąbelek i N. Łepkowska,
III miejsce – K. Gumbis

W kategorii zespoły:
I miejsce – zespół „Prymka”

Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego TRACK & FIELD  - III miejsce – I. Miśkowiak

Konkurs plastyczny „Szczęśliwa rodzina bez przemocy”
LAUREAT- J. Pertkiewicz
WYRÓŻNIENIA: L. Tumanowicz, M. Czulak, V. Świtka

"Rozbiegana Ustka na fali" - Rocznik 2010 i młodsi:
Kacper Kodłubański – I miejsce
Anna Ćwigoń i Kacper Kamieniecki – II miejsce
Alicja Zawierowska - III miejsce

Rocznik 2009:
Nella Dziuba – I miejsce

Rocznik 2008:
Aleksander Sitnik – I miejsce
Alan Szulc – III miejsce
Emilia Kamieniecka – IV miejsce

Rocznik 2006/2007:
Anna Dudzik – I miejsce
Aleksander Nurkowski – I miejsce

Rocznik 2005/2004:
Anna Stodoła – I miejsce

Konkurs z okazji Dnia Języków Obcych – ZSOiT w Ustce
I miejsce zespół w składzie: I. Miśkowiak, K. Maciejuk i M. Skok

Konkurs plastyczny Choinka Ratuszowa „Mistrzowie origami” III miejsce szkoły w kategorii: instytucja (świetlica szkolna)

II Usteckie Potyczki Ortograficzne: III miejsce

Konkurs recytatorski „Niechaj…świat do dobra zmierza”
W kategorii klas II – IV:
I miejsce – L. Drapała
II miejsce ex aequo – Sz. Witkowski i L. Sulima,
III miejsce ex aequo – K. Dzedzej i A. Ćwigoń

Wyróżnienia: W. Zawada, H. Kierzkowska, L. Szwarc

Wśród uczniów klas V-VIII:
I miejsce – M. Jaskuła i J. Wiśniowski,
II miejsce– K. Sierzputowska  i I. Rogala,
III miejsce  – M. Leśniewski i M. Bolek

Wyróżnienia: M. Kargul ,K. Goliszewski, L. Sulima, M. Paulus

Konkurs plastyczny „Jan Paweł II – wielki Papież i Polak”
I miejsce– V. Świtka i L. Kapusz,
II miejsce– J. Horbacz  i J. Kosik,
III miejsce– M. Paulus i K. Andrzejczak

UCZNIOWIE SP1 w USTCE STYPENDYSTAMI MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO 

zdjecie 1

Sześciu uczniów z klas VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 1 w Ustce otrzymało Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego w ramach programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży – mieszkańców województwa pomorskiego.

  • Aleksandra Klejna,
  • Wiktoria Skowron,
  • Nikola Pikuła,
  • Michał Bolek,
  • Kacper Cur,
  • Lidia Lemańska – absolwentka SP1 w Ustce.

Stypendia dla uczniów uzdolnionych są współfinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014–2020.

Sukcesy sportowe w I semestrze roku szkolnego 2019/2020

Miejska Olimpiada Młodzieży ( Mistrzostwa Miasta Ustka )
- Aleksander Nurkowski  – Mistrz Miasta Ustka w biegach przełajowych na dystansie 1 km
- Anna Stodoła – Mistrzyni Miasta Ustka w biegach przełajowych na dystansie 1 km
- Anna Ćwigoń-Szymczak- Mistrzyni Miasta Ustka w biegach przełajowych na dystansie 500m
- Jan Nowaczyk - Mistrz Miasta Ustka w biegach przełajowych na dystansie 500m
- Mistrzynie Miasta Ustka w drużynowych biegach przełajowych klas 8 dziewcząt
- Julia Stasiak , Martyna Kowal – Mistrzynie Miasta Ustka w tenisie stołowym
- Mistrzynie Miasta Ustka klas 6 i młodszych w unihokeju szkolnym
- Mistrzynie Miasta Ustka klas 6 i młodszych w siatkówce szkolnej
- Mistrzynie Miasta Ustka klas 8 i młodszych w unihokeju szkolnym
- Wicemistrzowie Miasta Ustki w  „Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej”

Powiatowa Olimpiada Młodzieży ( Mistrzostwa Powiatu Słupskiego )
- Aleksander Nurkowski – Mistrz Powiatu Słupskiego w biegach przełajowych na dystansie 1 km
- Anna Stodoła – Mistrzyni Powiatu Słupskiego w biegach przełajowych na dystansie 1 km
- Mistrzynie Powiatu Słupskiego w drużynowych biegach przełajowych klas 8 dziewcząt
- Krzysztof Stachula – Mistrz „Mikołajkowego Turnieju Szachowego” we Włynkówku
-IV miejsce dziewcząt klas 8 i młodszych w unihokeju szkolnym
-V miejsce dziewcząt klas  6 i młodszych w siatkówce szkolnej
-VI miejsce dziewcząt klas 8 i młodszych w tenisie stołowym
-VI miejsce dziewcząt klas 6 i młodszych w unihokeju szkolnym