Aktualności

Gry komputerowe nie są wcielonym złem tego świata, ale korzystając z nich, należy pamiętać o zagrożeniach, jakie ze sobą niosą. Przekonywał o tym na spotkaniu autorskim Krzysztof Piersa, autor książki „Komputerowy ćpun”, który sam pokonał uzależnienie od gier i jako ekspert w tej dziedzinie wpływa na zachowania współczesnych graczy.

Spotkanie autorskie odbyło się 27 września br. w Bibliotece Miejskiej. Uczestnikami byli uczniowie klas VIII usteckiej „Jedynki”.

„Młodym ludziom zdarza się zapaść w grę wideo głębiej niż doradzałby zdrowy rozsądek.” – mówi Krzysztof Piersa – „Kiedy nasze życie staje się pasmem przeprowadzek od jednego wirtualnego świata do drugiego, mamy prawdziwy problem.” Obecnie młodzi ludzie przy komputerach i smartfonach spędzają znaczne ilości czasu. Niektórzy zbyt dużo. Grozi to podobnym uzależnieniem. „Komputerowy ćpun” to książka skierowana nie tylko do młodzieży, ale również do rodziców, którzy na pierwszej linii powinni nieść pomoc swoim uzależnionym pociechom.

Spotkanie bardzo się uczniom podobało, byli weseli, rozmowni, zadawali mnóstwo pytań. Zastanawiacie się Państwo dlaczego? Ponieważ poruszona na nim tematyka jest tak bardzo aktualna.