Aktualności

W piątek, 20 września, społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Ustce przystąpiła do corocznej akcji „Sprzątania Świata”. Jest to międzynarodowa kampania organizowana już od 1993 roku przez wszystkich tych, którym leży na sercu troska o ochronę środowiska. W naszej szkole w tym roku wzięli w niej udział uczniowie wszystkich oddziałów wraz z nauczycielami.

Najmłodsze dzieci z klas I-III pod opieką wychowawców pomagały uporządkować teren wokół szkoły oraz sąsiadujące z nim ulice Osiedla Kwiatowego. Starsi uczniowie klas IV-VI czynnie zaangażowali się w sprzątanie wyznaczonego odcinka plaży wschodniej od latarni morskiej do parku przy Trakcie Solidarności. Nasi VII- i VIII-klasiści odpowiedzialni byli za uporządkowanie lasu wzdłuż ulicy Wczasowej, do Domu Wczasowo-Sanatoryjnego „Perła”.

Kolejny już raz uczniowie usteckiej „Jedynki” udowodnili swoje zaangażowanie w walce o czyste i bezpieczne środowisko naturalne. Dbałość o najbliższe otoczenie powinna leżeć na sercu zarówno małym, jak i dużym mieszkańcom naszego miasta. Tym bardziej jesteśmy dumni z wzorowej postawy uczniów naszej szkoły!