Aktualności

9 listopada 2018 r. w Wicku Morskim na terenie Centralnego Poligonu Sił Powietrznych odbył się XIII Pomorski Bieg Niepodległości. Jest on wydarzeniem cyklicznym i ma charakter edukacyjno-sportowy. W tym roku upamiętniał 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.    

         Podstawowym założeniem przedsięwzięcia jest pielęgnowanie wśród młodych ludzi pamięci o bohaterstwie Polaków, które przyczyniło się do odbudowy państwa polskiego po 123 latach niewoli. Pomorski Bieg Niepodległości ma charakter patriotyczny, historyczny, a jednocześnie zachęca młodzież do uczczenia Święta Niepodległości w aktywny sposób. Organizatorami imprezy są nauczyciele i wychowawcy dwóch usteckich szkół: z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych – p. Andrzej Gałat oraz z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii – p. Robert Dąbrowski.

Drużyny z niemal 30 szkół województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego oraz służby mundurowe rywalizowały w tym roku o cztery puchary: Ministra Obrony Narodowej (służby mundurowe), Komendanta Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce (szkoły mundurowe), Starosty Powiatu Słupskiego (szkoły ponadgimnazjalne), Burmistrza Miasta Ustki (szkoły podstawowe i gimnazjalne).

Bieg sprawdzał umiejętności zawodników w następujących konkurencjach: biegu na orientację, testu historycznego, rzutu granatem, umiejętności strzeleckich oraz wiedzy historycznej o Polsce.

Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Igor Szlagowski, Jan Kostrzewski oraz Mateusz Puchała, zajęła VII miejsce w kategorii szkół podstawowych oraz gimnazjów i została nagrodzona upominkami, pamiątkowymi medalami oraz dyplomem. Opiekunem drużyny był pan Arnold Szczucki.

Imprezę uświetniło przybycie Grupy Rekonstrukcji Historycznej Nałęcz z Trzebiatowa wraz z Marszałkiem Józefem Piłsudskim.