Aktualności

Aktualności

W dniu 6 grudnia 2017 r. z okazji Mikołajek, klasy II a i III c wzięły udział w koncercie symfonicznym "Sing, Vaiana i inne piosenki" w wykonaniu Słupskij Orkiestry Symfonica Baltica.

W trakcie koncetru dzieci uczestniczyły w licznych konkursach, a Jagoda Podlasiak zdobyła I miejsce - płytę CD.

wychowawcy klasy

Jadwiga Szewczyk i Wiesława Lewandowska

View the embedded image gallery online at:
http://sp1ustka.pl/w-szkole/aktualnosci.html#sigFreeIdefe4606950

 

 

W dniu 6 grudnia br. klasy IIa i IIIc odwiedziły schronisko dla zwierząt w Słupsku. W ramach akcji "Gwiazdka dla Burka" uczniowie podarowali zebrane wcześniej "upominki" dla psów i kotów. Do akcji włączyły się również inne klasy naszej szkoły.

Pracowanicy schroniska i ich podopieczni są wdzięczni za pamięć. Echa naszej wizyty znajdują się na stronie internetowej chroniska.

Wiesława Lewandowska i Jadwiga Szewczyk

 

View the embedded image gallery online at:
http://sp1ustka.pl/w-szkole/aktualnosci.html#sigFreeId9e1e3aaa0c

W dniu 2 grudnia 2017 uczniowie klas szóstych naszej szkoły brali ponownie udział w Mikołajkowym Kuligu Drezynowym organizowanym przez sołectwo Bronowo k/ Kepic. Na miejscu zostali powitani przez panią sołtys i pracowników  świetlicy wiejskiej w Bronowie smakowitym poczęstunkiem. Po przejażdżce drezynami przy zimnym wietrze spożyli gorący posiłek, mogli ogrzać się przy ognisku gdzie oprócz pieczenia kiełbasek cieszyli się ze spotkania Mikołaja od którego otrzymali słodkie podarunki.

Była to impreza pełna niezapomnianych wrażeń.

Jeszcze raz dziękujemy sołectwu Bronowo za moc atrakcji.

View the embedded image gallery online at:
http://sp1ustka.pl/w-szkole/aktualnosci.html#sigFreeId2dc411eaee

         20 listopada został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka. Wychodząc naprzeciw apelowi Rzecznika Praw Dziecka – p. Markowi Michalakowi, wsłuchaliśmy się szczególnie uważnie tego dnia w głos dzieci.

         Na naradach klasowych uczniowie wraz z wychowawcami rozmawiali na temat praw dziecka, przygotowywali plakaty ilustrujące przysługujące im uprawnienia, które zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu. Ponadto uczniowie na lekcjach muzyki poznali nową piosenkę, właśnie o prawach dziecka.

Przy organizacji Dnia Praw Dziecka w naszej szkole dużą aktywnością wykazał się Parlament Uczniowski, który przygotował tematyczna gazetkę oraz uczestniczył w debacie na temat praw i obowiązków dzieci w szkole. Wnioski z debaty stały się ważnym elementem tworzenia szkolnego prawa w postaci statutu placówki.

Ten dzień pokazał, że uczniowie dobrze znają swoje prawa i wiedzą, jak się zachować, jeśli byłyby one łamane.

prawa dziecka  prawa dziecka2

W związku z realizacją programu pn. „Ochrona, rewaloryzacja i zabezpieczenie obszarów cennych przyrodniczo w Uzdrowiskach Województwa Pomorskiego poprzez budowę infrastruktury ukierunkowującej ruch turystyczny oraz zagospodarowanie i zwiększenie bioróżnorodności na terenach cennych przyrodniczo w Ustce i Sopocie” współfinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 wśród uczniów szkół podstawowych zostały zorganizowane warsztaty przyrodnicze prowadzone przez pracowników Nadleśnictwa.

Spotkania odbyły się w Multicentrum eksperymentu w SP nr 1 w Ustce. Uczniowie klas czwartych dowiedzieli się, na czym polega różnica między zawodem leśnika a myśliwym, w jaki sposób lasy są odnawiane, pielęgnowane i chronione. Uczyli się też rozpoznawania liściastych i iglastych gatunków drzew, rosnących w naszej okolicy. Było to bardzo interesujące i pouczające spotkanie.

Zajęcia polegały także na tworzeniu kącików przyrodniczych w szkołach. W ramach projektu zaplanowano zakup materiałów dydaktycznych, w tym rośliny na rabaty posadzone wokół szkoły.

View the embedded image gallery online at:
http://sp1ustka.pl/w-szkole/aktualnosci.html#sigFreeIda3b982d2b0