Aktualności

Aktualności

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Ustce przystąpiła do realizacji zadań w ramach konkursu Cyfrobowezpieczni, którego celem jest zdobywanie oraz pogłębianie wiedzy i umiejętności w posługiwaniu się Internetem.

W dniu 13 lutego 2018 r. w usteckim kinie Delfin zoraganizowano warsztaty pn. „Uwaga! Internet!” we współpracy z Centrum Edukacji Filmowej . Celem warsztatów było pogłębienie wiedzy na temat:

  • Cyberprzemoc – jak się przed nią bronić?
  • Informacje w Internecie – jak sprawdzić, czy podana informacja jest prawdziwa?
  • Co łączy rakietę kosmiczną ze smartfonem?
  • Co by było, gdyby Intern et przestał działać?
  • Dlaczego youtuberzy stają się bardziej znani od aktorów?
  • Jakie szkody potrafi wyrządzić hejter?

Warsztaty podzielone były na dwie części. W pierwszej uczestniczyli uczniowie klas 1 -3, natomiast w drugiej klasy 4-7.

         16 lutego w Kępicach odbył się V Konkurs Angielskiej Piosenki Walentynkowej, na który przyjechali wokaliści z powiatu słupskiego.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice p. Kariny Werra: Natalia Łepkowska i Marika Majchrzak. Oczywiście reprezentowały nas ŚPIEWAJĄCO. Swoimi wykonaniami angielskich piosenek zachwyciły jury, które doceniło talent naszych uczestniczek. NATALIA ŁEPKOWSKA zajęła II MIEJSCE w kategorii soliści kl. IV – VI, a MARIKA MAJCHRZAK zdobyła WYRÓŻNIENIE.

Gratulujemy wspaniałych występów!!!

View the embedded image gallery online at:
http://sp1ustka.pl/w-szkole/aktualnosci.html#sigFreeIdb29d4ee606

21 lutego nasza szkoła wzięła udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

Z tej okazji wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy Jedynki zostali poczęstowani słodkimi upominkami. Do każdego z nich dołączony był fragment utworu z literatury polskiej.

Wśród cytowanych autorów nie mogło zabraknąć: Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Aleksandra Fredry, Stefana Żeromskiego, Henryka Sienkiewicza, Mikołaja Reja, Wisławy Szymborskiej, Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Cypriana Kamila Norwida, Stanisława Lema, Jana Twardowskiego, Andrzeja Sapkowskiego i wielu innych.

Mamy nadzieję, że akcja przyniosła uczestnikom nie tylko odrobinę słodkości, ale przede wszystkim przypomniała, jak piękny jest nasz język ojczysty.

View the embedded image gallery online at:
http://sp1ustka.pl/w-szkole/aktualnosci.html#sigFreeId9fa019a1f3

14 lutego w usteckiej Jedynce tradycyjnie, już od kilku lat, obchodzimy Czerwony Dzień Pozytywnych Uczuć, czyli nasze walentynki.
Tego dnia na korytarzach, gdzie rozbrzmiewa nastrojowa muzyka, można zobaczyć uśmiechniętych nauczycieli i uczniów ubranych na czerwono, wszyscy w doskonałych humorach. Każdy został obdarowany czerwonym serduszkiem, a dla smakoszy zostały przygotowane pyszne galaretki, oczywiście czerwone :) Klasy V a i V s razem ze szkolnym chórkiem zaprezentowały przedstawienie pt. "Miłość niejedno ma imię". Uczniowie doskonale wcielili się w role aktorów i piosenkarzy, co zostało docenione gromkimi brawami przez rozanieloną publiczność.


Szkoda, że walentynki są tylko raz w roku!

View the embedded image gallery online at:
http://sp1ustka.pl/w-szkole/aktualnosci.html#sigFreeId663668d277

25 stycznia 2018r. w naszej Jedynce już po raz ósmy został zorganizowany

SZKOLNY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ - YOU CAN SING.

Była to doskonała okazja dla naszych uczniów do zaprezentowania swoich talentów muzycznych oraz znajomości języka angielskiego, ale przede wszystkim, była to super zabawa. Jury, w którym tradycyjnie zasiadają nasi nauczyciele języka angielskiego oraz muzyki, po burzliwych obradach, wyróżniło następujących uczniów:

GRAND PRIX - Natalia Łepkowska

Klasy I-III

I m-ce – Paulina Bąbelek

II m-ce – Julia Sobków oraz Natalia Nikodemska

III m-ce – Matylda i Kaja Sobków

Wyróżnienia: Aleksander Nurkowski, Kornelia Lisińska i Kamil Niemkowicz

Klasy IV-VI

I m-ce - Marika Majchrzak

II m-ce – Katarzyna Gumbis oraz Marta Kaźmierska

III m-ce – Józefina Erbel oraz Magdalena Skok

GRATULUJEMY!

View the embedded image gallery online at:
http://sp1ustka.pl/w-szkole/aktualnosci.html#sigFreeIde18266377f