Aktualności

Aktualności

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Ustce informuje, że w nowym roku szkolnym 2019/2020 szkoła nie przystępuje do ubezpieczenia NNW grupowego uczniów. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej ubezpieczenie uczniów jest jedynie w gestii rodziców. Obecne ubezpieczenie obowiązuje do dnia 31.08.2019.

Od dnia 01.09.2019 prosimy o indywidualne ubezpieczenie dzieci w wybranej przez siebie firmie ubezpieczeniowej.

21 maja 2019r. odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w indywidualnej lekkoatletyce na Stadionie 650-lecia w Słupsku. Nasza reprezentacja dziewcząt zajęła 2 miejsce w punktacji zespołowej!

Największy sukces indywidualnie odniosła Anna Stodoła (7b), zdobywając 3 złote medale w biegu na 100m, 300m i w sztafecie 4x100m wraz z koleżankami: Katarzyną Gumbis (7a), Pauliną Wac (8a) i Alicją Moniatowicz (8c).

Paulina Wac zajęła 3 miejsce w biegu na 600m. O podium otarli się, zajmując 4 miejsce: Alicja Moniatowicz w biegu na 300m, Alicja Maciejuk (8a) w biegu na 1000m i Sebastian Szyca (8c) w biegu na 300m.

Anna Stodoła swoimi wynikami wywalczyła awans do Finału Wojewódzkiego zawodów, które odbyły się w Słupsku 28 maja. Tam odniosła kapitalny sukces, zdobywając brązowy medal w biegu na 300m z rekordem życiowym 43.08s i 9 miejsce w biegu na 100m.

Sukces naszych uczniów jest tym większy, iż musieli rywalizować z kolegami o rok, a nawet 2 lata starszymi. Opiekunem sportowców był p. Maciej Troczyński. Wielkie gratulacje!!! Brawo!!!

 

5 czerwca uczniowie klas VI wzięli udział w „Debacie”, która miała charakter krótkiej interwencji profilaktycznej. Jej zadaniem było wzmocnienie postaw pro-abstynenckich u nastolatków stojących przed progiem inicjacji alkoholowej.  

Program profilaktyczny „Debata” oparty jest na trzech strategiach:

STRATEGIA I – Korekta przekonań normatywnych – jest osią całego programu. Ta strategia jest realizowana przez przeprowadzenie ankiety i stopniowe odkrywanie jej wyników, co ujawnia faktyczne, a nie hipotetyczne zachowania destrukcyjne w grupie oraz postawy pro – abstynenckie. Strategia I dotyczy również wyboru zabawy na trzeźwo, burzy stereotyp, że nie ma zabawy bez narkotyków i alkoholu.

STRATEGIA II – Kształtowanie systemu wartości – następuje w momencie ukazania sprzeczności picia z rozwojem przyjaźni, miłości oraz ról kobiecych i męskich.

STRATEGIA III – Wiedza o realnych konsekwencjach – pojawia się w momencie analizy następstw używania narkotyków i alkoholu. Polega także na ukazaniu młodzieży niewidocznych strat rozwojowych dotyczących zwłaszcza kontaktów międzyludzkich: komunikacji, przyjaźni, miłości, bycia towarzyskim i umiejętności zabawy.

Autorem programu jest pan Krzysztof Wojcieszek, profesor nadzwyczajny doktor habilitowany PEDAGOGIUM Wyższej Szkoły Nauk Społecznych w Warszawie. W naszej szkole realizatorem „Debaty” była pani Kinga Tomasik, której serdecznie dziękujemy za promowanie zachowań prozdrowotnych w usteckiej Jedynce.

Uczniowie usteckiej „Jedynki” od lat biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „FOX” pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i co roku odnoszą w nim sukcesy potwierdzając swoje umiejętności językowe. W tym roku do konkursu przystąpiło 42 uczniów z naszej szkoły z klas III-VIII. Aż siedem osób uzyskało wynik bardzo dobry lub dobry, co oznacza miejsca II i III w kraju. Oto wyróżnieni uczniowie:

- Anna Ćwigoń- Szymczak- wyróżnienie za bdb wynik

-Anna Mirańska- wyróżnienie za db wynik

-Aleksander Nurkowski- wyróżnienie za bdb wynik

- Magdalena Maciejuk- wyróżnienie za bdb wynik

- Nikola Pikuła- wyróżnienie za db wynik

-Kamil Niemkowicz- wyróżnienie za db wynik

-Borys Basiński- wyróżnienie za bdb wynik

 

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

30 maja, na boisku szkolnym Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Słupsku, odbył się III Finał Olimpiady Pierwszej Pomocy organizowany przez Starostwo Powiatowe, Pogotowie Ratunkowe oraz Zespół Szkół Agrotechnicznych w Słupsku. Patronat nad imprezą objęli Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk i Starosta Słupski Paweł Lisowski. Ponadto w organizacji przedsięwzięcia wspomagali powiat: Akademia Pomorska, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku, a także służby mundurowe regionu słupskiego – wojsko, straż pożarna, pogotowie ratunkowe i policja.

W olimpiadzie wzięło udział 26 ekip uczniowskich ze Słupska i powiatu słupskiego. Ich zadaniem było udzielenie pomocy poszkodowanym w rozmaitych zdarzeniach - nagłe zatrzymanie krążenia, krwotok z nosa, a także ułożenie poszkodowanego w odpowiedniej pozycji ze względu na odniesiony uraz. 

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Ustce w składzie: Aleksandra Czechowicz, Alicja Maciejuk, Sandra Gącik, Maja Zaborowska oraz Michał Nowacki zakwalifikowała się do ścisłego finału olimpiady, w którym znalazło się 10 najlepszych zespołów. W ostatecznej rywalizacji zajęła VI miejsce. Finałowa konkurencja polegała na udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanemu, który doznał wielu urazów. W związku z pogarszającym się stanem zdrowia ratownicy byli zmuszeni nieustannie modyfikować swoje działania. Opiekunem naszej grupy był pan Arnold Szczucki.

Olimpiadzie towarzyszyło wiele imprez. Odbyły się m.in. pokaz Państwowej Straży Pożarnej symulujący wypadek komunikacyjny, bieg przełajowy Agrocross, wystawy sprzętu ratowniczego, pożarniczego, wojskowego oraz policyjnego. Zaprezentowano też pokaz tresury psów.