Aktualności

Aktualności

EU flag Erasmus vect POS

KONKURS

NA IMIĘ BOHATERA PROJEKTU

UWAGA!

w projekcie Erasmus+

Seaways, Pathways of International Learning

ogłaszamy konkurs na imię dla naszego bohatera – maskotki, ośmiornicy, którą widzicie na mapie.

 Imię powinno być krótkie, w języku angielskim, związane z tematyką morską, zrozumiałe dla wszystkich uczestników projektu z 5 państw współpracujących –  Irlandii, Hiszpanii, Norwegii, Islandii i Polski.

Każdy uczeń może wziąć udział w konkursie- wasze propozycje proszę zgłosić do nauczycieli języka angielskiego do końca października.

Miłej zabawy!

Erasmus logo

 

W sobotę 28.09.2019 r. odbył się ostatni bieg o Grand Prix Ustki ,,Rozbiegana Ustka na fali" w biegach przełajowych. Nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w zawodach w kwietniu, maju, czerwcu i wrześniu br. W większości biegów to właśnie uczniowie usteckiej „Jedynki” zajmowali najwyższe stopnie podium. Oto podsumowanie zawodów:

Rocznik 2010 i młodsi:

Anna Ćwigoń – II miejsce

Kacper Kodłubański – I miejsce

Kacper Kamieniecki – II miejsce

Alicja Zawierowska - III miejsce

Rocznik 2009:

Nella Dziuba – I miejsce

Rocznik 2008:

Aleksander Sitnik – I miejsce

Alan Szulc – III miejsce

Emilia Kamieniecka – IV miejsce

Rocznik 2006/2007:

Anna Dudzik – I miejsce

Aleksander Nurkowski – I miejsce

Rocznik 2005/2004/2003:

Anna Stodoła – I miejsce

Paulina Wac – I miejsce

Uczniom oraz ich trenerom gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów! 

 

Od 16 do 20 września uczniowie klasy 5a wraz z kilkoma uczennicami z innych oddziałów wzięli udział w zajęciach Zielonej Szkoły w Ośrodku Wczasów Dziecięcych MARGO w Bukowcu koło Karpacza. Głównym celem wyjazdu było poznanie Karkonoskiego Parku Narodowego, w tym jego flory i fauny.

W czasie zajęć usteccy uczniowie zaznajamiali się z formami ochrony przyrody, zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w górach, uczyli się radzenia sobie z trudnościami wędrówek na szlakach. Ta wiedza przydała im się w czasie zdobywania Śnieżki (1603 m n.p.m.), gdy pogoda nie rozpieszczała, a wręcz przeciwnie, pogarszała się wraz ze zmianą wysokości. Na zboczach góry wiał silny wiatr przeszywający zimnem, nad głowami zbierały się chmury, a zmęczenie zniechęcało do dalszego marszu. Jednak cel wyprawy został osiągnięty! Po zejściu ze Śnieżki uczniowie przeszli Drogą Przyjaźni Polsko - Czeskiej, odwiedzając ciekawe miejsca, takie jak: schronisko Strzecha Akademicka oraz Samotnia nad Małym Stawem.

Wśród wielu wędrówek ciekawa okazała się także ta z wizytą na Zamku Chojnik w Sobieszowie. Uczniowie poznali historię tego miejsca i wysłuchali legendy o Kunegundzie, jednej z możnowładczyń. Frajdą było przeciskanie się przez dziurę w skale, aby ostatecznie dotrzeć do zwodzonego mostu i wkroczyć na dziedziniec zamku.

Oprócz całodziennych wycieczek uczestnicy wyjazdu mieli również zorganizowany czas w ośrodku. Brali udział w zajęciach muzyczno-ruchowych, teatralnych, profilaktycznych, wysłuchali prelekcji na temat uroków Karkonoszy, bawili się przy muzyce w trakcie pożegnalnej dyskoteki.

Mamy nadzieję, że chwile spędzone na Zielonej Szkole długo pozostaną w pamięci jej uczestników, a zdobyta wiedza przyda się na lekcjach geografii, biologii i historii.

 

Gry komputerowe nie są wcielonym złem tego świata, ale korzystając z nich, należy pamiętać o zagrożeniach, jakie ze sobą niosą. Przekonywał o tym na spotkaniu autorskim Krzysztof Piersa, autor książki „Komputerowy ćpun”, który sam pokonał uzależnienie od gier i jako ekspert w tej dziedzinie wpływa na zachowania współczesnych graczy.

Spotkanie autorskie odbyło się 27 września br. w Bibliotece Miejskiej. Uczestnikami byli uczniowie klas VIII usteckiej „Jedynki”.

„Młodym ludziom zdarza się zapaść w grę wideo głębiej niż doradzałby zdrowy rozsądek.” – mówi Krzysztof Piersa – „Kiedy nasze życie staje się pasmem przeprowadzek od jednego wirtualnego świata do drugiego, mamy prawdziwy problem.” Obecnie młodzi ludzie przy komputerach i smartfonach spędzają znaczne ilości czasu. Niektórzy zbyt dużo. Grozi to podobnym uzależnieniem. „Komputerowy ćpun” to książka skierowana nie tylko do młodzieży, ale również do rodziców, którzy na pierwszej linii powinni nieść pomoc swoim uzależnionym pociechom.

Spotkanie bardzo się uczniom podobało, byli weseli, rozmowni, zadawali mnóstwo pytań. Zastanawiacie się Państwo dlaczego? Ponieważ poruszona na nim tematyka jest tak bardzo aktualna.

  

EU flag Erasmus vect POS

Rozpoczynamy przygodę z nowym projektem „Erasmus+”. Nasza szkoła będzie współpracować ze szkołami partnerskimi z Belgii, Portugalii, Hiszpanii i Turcji.
Celem projektu jest rozwijanie wśród uczniów i nauczycieli wiedzy oraz umiejętności z astronomii, fizyki, informatyki, inżynierii i matematyki.

Drodzy Uczniowie! Zapraszamy Was do udziału w konkursie na logo projektu.

Wymogi:

  • W konkursie może wziąć udział każdy uczeń z naszej szkoły.
  • Praca plastyczna – format A4.

lub

  • Projekt graficzny na komputerze.
  • Prace proszę przynosić do nauczycieli języka angielskiego i informatyki do 7 października 2019 r.

10 najciekawszych pomysłów weźmie udział w konkursie on-line na stronie internetowej naszej szkoły. Za 3 pierwsze miejsca przewidziane są atrakcyjne nagrody:

  • jednorazowe rodzinne czteroosobowe wejście do Aquaparku w Hotelu Grand Lubicz;
  • jednorazowe rodzinne czteroosobowe wejście do kawiarni Cafe Mistral;
  • jednorazowe rodzinne czteroosobowe wejście do Multikina w Słupsku.

5 najlepszych prac zostanie zaprezentowanych na spotkaniu projektowym w Belgii, gdzie oficjalnie zostanie wybrane logo projektu „Coding is Fun!”.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!