Aktualności

Aktualności

Dnia 22 września 2017 roku uczniowie klas VII pod opieką wychowawców: p. Moniki Holak, p. Ewy Spiczak- Brzezińskiej, p. Jolanty Dobskiej oraz pedagoga p. Edyty Mirańskiej wzięli udział w II edycji akcji profilaktycznej pod hasłem „Stop Przemocy.” W marszu uczestniczyło około 200 osób, które niosły przygotowane wcześniej na godzinach wychowawczych transparenty z hasłami antyprzemocowymi, zaś przechodniom rozdawane były czerwone serduszka i ulotki z informacjami o instytucjach świadczących w naszym mieście pomoc ofiarom przemocy w rodzinie. Pomimo nieprzyjemnej aury i padającego deszczu do akcji włączył się Pan Burmistrz i przedstawiciel Urzędu Miasta Pan Jacek Cegła.

Uczniom i wychowawcom dziękujemy za przygotowanie wspaniałych transparentów.

Zapraszamy do fotorelacji.

Edyta Mirańska

View the embedded image gallery online at:
http://sp1ustka.pl/w-szkole/aktualnosci.html#sigFreeId1992d6e8eb

29.09.2017 r. to dzień pod znakiem tabliczki mnożenia. W ten dzień uczniowie całego świata pokazują swoje umiejętności matematyczne związane ze znajomością tabliczką mnożenia.

W naszej szkole odbył się konkurs, w którym uczniowie klas IV-VII popisywali się poprawnością i szybkością liczenia. Z każdej klasy nauczyciele wybrali mistrza tabliczki mnożenia. Najlepsi zmierzyli się ze sobą oraz z kolegami z całej Polski. Korzystając ze specjalnie na ten dzień przygotowanego programu komputerowego podawali wyniki działań i zapisywali je.

Najlepszy okazał się Kacper Cur z klasy VIs, który w ciągu 5 minut poprawnie rozwiązał i zapisał 189 poprawnych wyników, uzyskując 12 wynik w Polsce. Dobre wyniki uzyskali również Iwo Miśkowiak VIb (158 punktów) i Nadia Wróblewska VIa (153 punkty).

Gratulujemy!

Spróbuj i Ty drogi uczniu, korzystając ze strony www.matzoo.pl zmierzyć się z tabliczką mnożenia. Powodzenia!

Nauczyciele matematyki.

View the embedded image gallery online at:
http://sp1ustka.pl/w-szkole/aktualnosci.html#sigFreeIdfc18e6b1e7

4 października klasa III c udała się do Biblioteki Miejskiej w Ustce. Celem wizyty było spotkanie z pisarzem Tomaszem Trojanowskim – autorem książek dla dzieci.

Wyjątkowy gość, obdarzony dużym poczuciem humoru, w ciekawy sposób opowiedział dzieciom, skąd czerpie inspiracje do swojej twórczości, a także poradził młodym słuchaczom, jak rozwijać własną wyobraźnię.

Spotkanie zakończyło się wręczeniem nagród za najciekawsze prace plastyczne, które dzieci wykonywały jako ilustracje do książki „Wielki powrót”.

Na pamiątkę spotkania wielu uczniów zakupiło książki pana Tomasza Trojanowskiego wraz z dedykacją autora.

Mamy nadzieję, że takie działania zachęcą naszych uczniów do rozwijania zainteresowań czytelniczych.

View the embedded image gallery online at:
http://sp1ustka.pl/w-szkole/aktualnosci.html#sigFreeId7a19b2dd0c

W ramach współpracy z Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie uczniowie klas I zostali zaproszeni do muzeum na ciekawe warsztaty. W czasie zajęć „Od ziarna do chleba” mieli okazję poznać kolejne etapy powstawania chleba. Uczestniczyli także w zajęciach poświęconych rolnictwu i hodowli zwierząt. Mogli nakarmić kozy oraz czesać grzywy koni.

         Na zakończenie organizatorzy urządzili dzieciom ognisko z kiełbaskami. Były też wesołe zabawy na świeżym powietrzu. Pogoda dopisała, więc impreza była bardzo udana.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY PRACOWNIKOM MUZEUM W SWOŁOWIE ZA PRZYGOTOWANIE IMPREZY DLA NASZY UCZNIÓW

 

View the embedded image gallery online at:
http://sp1ustka.pl/w-szkole/aktualnosci.html#sigFreeIdc757d2210f

W dniu 16 września 2017 uczniowie klas szóstych wzięli udział w spotkaniu autorskim z cyklu BAŁTYCKIE KLIMATY LITERACKIE w Bibliotece Miejskiej w Ustce z pisarką Dorotą Combrzyńską- Nogalą. Jest ona autorką książek dla dzieci z serii „Wojny dorosłych-historie dzieci”.

Przedstawiając swoje bohaterki z opowieści „Bezsenność Jutki” i „ Syberyjskie przygody Chmurki” zainteresowała naszych uczniów trudną literaturą wojenną, opowiadała o koszmarze wojennych i totalitarnych czasów widzianych oczami  dziecka.

Zdobyła nowych sympatyków swej twórczości umożliwiając im zakup wspomnianych wcześniej tytułów i  uzupełniając je swym autografem.

IMG 1477

Więcej zdjęć patrz Biblioteka Miejska w Ustce