Załączniki:
Download this file (kronika_sko.pdf)Kronika SKO

KRZYŻÓWKOWY ZAWRÓT GŁOWY

„Robisz w nim zakupy”, „Zakładasz w banku”, „papierowe pieniądze”, „Metalowe pieniądze”, „Poukładany w sklepie na półkach” oraz wiele innych haseł potrzebnych do rozwiązania krzyżówek pojawiło się w gablocie POPULARYZACJA OSZCZĘDZANIA. Można było sobie wziąć interesujące krzyżówki i je rozwiązać. Wpisując hasła w puste okienka musieliśmy trochę pomyśleć, dopasować do kratek, a to wymagało dużego zaangażowania i sporych wiadomości o oszczędzaniu, o pieniądzach i o banku. Poradziliśmy sobie, nie ma dla nas rzeczy niemożliwych.

MONETY – KOLEKCJONER

Uczniowie naszej szkoły mają różne zainteresowania. Jedni zbierają karty z piłkarzami, drudzy kolekcjonują samochodziki, jeszcze inni zdjęcia sławnych piosenkarzy, aktorów. Są też tacy, którzy interesują się numizmatyką. Żeby pogłębić swoje wiadomości o monetach jakie zostały wydane w Polsce można było w gablocie „POPULARYZACJA OSZCZĘDZANIA” poczytać informacje oraz dowiedzieć się jak rozwijała się procedura bankowa, wydawanych i używanych w Polsce monet. Można też zobaczyć jak wyglądają wartościowe monety wydawane z okazji różnych rocznic.

POMAGAMY POLAKOM Z KRESÓW

8 grudnia 2015r. po raz drugi wyruszy ze Szczecina konwój z pomocą dla Polaków na Litwie. Usteckim koordynatorem tej akcji jest Gimnazjum UTO w Ustce i pani Klaudia Sołoduch. W naszej szkole z propozycją wzięcia udziału w tej akcji wystąpiła pani Dorota Grześ – przewodnicząca Parlamentu Szkolnego. Nasi uczniowie podarowali dla swych rówieśników zabawki, gry planszowe, książki i przybory szkolne.

Proszę patrzeć, ile rzeczy zebraliśmy, żeby przywrócić uśmiech naszym koleżankom i kolegom żyjącym na kresach

POMAGAMY KUBIE W REHABILITACJI

W naszej szkole ogłoszono akcję charytatywną POMAGAMY INNYM. Zbierając nakrętki pomagamy 7 letniemu Kubie mieszkającemu koło Bytowa. Chłopiec potrzebuje naszej pomocy, żeby stanąć na nogi. Jedynie rehabilitacja może mu w tym pomóc, no i my. Zbierając nakrętki chociaż w minimalnym stopniu możemy przyczynić się do poprawy zdrowia. Każdy kilogram nakrętek to 1 zł na ratowanie życia Kubie.

Plakat zachęcający do zbierania nakrętek To tylko minimalna część zebranych nakrętek